Ogólnopolski portal dla branży spawalniczej
Strona główna > Wiadomości

Najnowsze wiadomości

Farma wiatrowa w Polsce

Farma wiatrowa Baltic Power jest najbardziej zaawansowanym projektem MEW w Polsce

Już za 2 lata do 1,5 mln gospodarstw domowych w Polsce prąd popłynie z morskiej farmy wiatrowej. Inwestycja, która ma dostarczać 1,2 GW energii ze źródeł odnawialnych, realizowana jest przez spółkę Baltic Power w okolicach Łeby.

Restrukturyzacja firmy

Prezes Rafako: dla Rafako jest pewne miejsce na polskim rynku

Mamy kapitał zaufania u naszych kluczowych partnerów, ale ta cierpliwość może się kiedyś skończyć – podkreśla Dawid Jaworski, prezes zarządu Rafako. Jego zdaniem spółka, która od trzech lat walczy z problemami finansowymi, znajdzie w końcu inwestora i uniknie najgorszego scenariusza – upadłości. Największym wyzwaniem dla Rafako jest ustabilizowanie finansów spółki, czemu ma służyć konwersja wierzytelności na akcje oraz finalizacja procesu inwestorskiego.

Rynek otwarty dla polskich firm

Rynek o wartości 100 mld dolarów otwarty dla polskich firm

Międzynarodowy rynek zamówień publicznych wart jest nawet 100 mld dolarów rocznie. Mowa tu o zamówieniach składanych przez wiodące organizacje międzynarodowe, takie jak różne agendy ONZ, a także NATO czy Bank Światowy. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wspólnie z PARP chcą zachęcić polskie firmy do wykorzystania tej szansy, a tym samym podjęcia ekspansji na rynki zagraniczne.

Transformacja energetyczna

Wiceprezes JSW: transformacja energetyczna zaczyna się 1000 metrów pod polską ziemią

„Jeżeli Europa poważnie traktuje swoje zobowiązania klimatyczne, nie może rezygnować z wydobycia i przetwarzania rodzimych surowców na rzecz ich importu z zagranicy” – przekonuje Robert Ostrowski, zastępca prezesa zarządu ds. ekonomicznych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A.

Pierwsza pływająca elektrownia

Pierwsza na świecie pływająca elektrownia wiatrowa powstaje w Chinach

Pływająca, głębinowa elektrownia wiatrowa plus akwakultura - z tych dwóch elementów składa się pierwszy na świecie projekt pływającej elektrowni, bazujący na OZE. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Grupę Longyuan Power z Chin, przy współpracy spółki zależnej Shanghai Electric - Grupy Shanghai Electric Wind Power - odpowiedzialnej za dostawy sprzętu do wytwarzania energii oraz wież turbin morskich.

Nowy model rękawic spawalniczych

Nowe, funkcjonalne rękawice spawalnicze Kemppi

Marka Kemppi zaprezentowała nowe rękawice spawalnicze. Jak deklaruje producent, produkt ma zapewnić klientom wysoki poziom bezpieczeństwa i wyróżniać się wysoką funkcjonalnością. Rękawice spawalnicze oferowane są w ramach dwóch linii produktowych: Craft oraz profesjonalnej - Pro.

Jak właściwie dobrać źródła wytwórcze dla kontraktów cPPA - warsztaty podczas Konferencji RE-Source Poland Hub

Warsztaty dla obiorców energii już 21 marca br. w godz. 9:00-12:00 w Warszawie. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. jak rozpocząć starania o zakontraktowanie zielonych źródeł wytwórczych

Liderzy biznesu wzywają firmy działające w Europie do integrowania uchodźców z Ukrainy i innych państw

Rok od inwazji Rosji na Ukrainę obecni i byli prezesi ISS, Microsoft Polska, PepsiCo i Unilever dołączają do Tent Partnership for Refugees, ogłaszając Tent European Business Summit.

Branżowe Centra Umiejętności a kształcenie młodych spawaczy

Trwa właśnie drugi nabór wniosków w konkursie na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności. Dzięki programowi docelowo w Polsce powstać ma 120 ośrodków

Spawacze, ślusarze i stolarze budowlani wciąż wśród najbardziej deficytowych zawodów na rynku pracy w Polsce

W 2023 roku na rynku wciąż obserwować będziemy niedobory pracowników aż 27 profesji, w tym spawaczy - jak wskazuje "Barometr zawodów" opublikowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

1 - 10 z 43 ofert
Prostokąt wizytówki